بانکداری نیوز

کد خبر: ۱۰۰۰ | تاریخ انتشار : ۱۹-۱۱-۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به تهاتر مطالبات تامین اجتماعی با بانک مرکزی، گفت: باید حساب‌های مالی بین شرکت‌ها و دولت حل و فصل و تعیین تکلیف شوند و این اقدامات در راستای شفاف‌سازی صورت می‌گیرد.

 

به گزارش بانکداری خبر به نقل از خانه ملت، روز گذشته برخی خبرگزاری‌ها به نقل از مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی از تهاتر ۳۰ هزار میلیارد تومانی مطالبات تامین اجتماعی با بانک مرکزی خبر دادند که این مسئله باعث می‌شود مشکلات مالی و تسهیلاتی شرکت‌های تابعه این سازمان مانند ذوب‌آهن اصفهان نیز برطرف شود.

گفتنی است با این اقدام تمامی بدهی‌های ذوب‌آهن تهاتر می‌شود و از این پس شرکت ذوب آهن اصفهان امکان استفاده از تسهیلات بانکی در راستای پیشبرد اهداف و افزایش تولیدات خود را دارد؛ در همین خصوص خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن به گفت‌وگو پرداخت . به گفته ملکی باید حساب‌های مالی بین شرکت‌ها و دولت حل و فصل و تعیین تکلیف شوند و این اقدامات در راستای شفاف‌سازی صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت ذوب آهن و تامین اجتماعی هر دو درگیر این مسئله هستند، گفت: همه سال حسابرسان در حساب آنها می‌نویسند که مطالبات مشکوک‌الوصول دارند به این معنا که عملا گزارش عملکرد تامین اجتماعی زیر سوال می‌رود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای شفاف‌سازی مالی شرکت‌ها این اقدامات لازم است تا درگیر مسائل بانکی نشوند، ادامه داد: برای شرکت‌های که سهام آنها در بورس نیز وجود دارد این اقدامات در راستای شفافیت مالی لازم است./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=1000

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار