بانکداری نیوز

کد خبر: ۱۰۰۴ | تاریخ انتشار : ۰۹-۰۱-۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱ | نسخه چاپی نسخه چاپی
افضلی:

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه لیزینگ مسکن راهکاری به مراتب بهتر از ارایه تسهیلات در این حوزه است، گفت: شرکت های تخصصی در حوزه ساخت و ساز باید با سپرده های سرمایه گذاری شده مردم نزد بانک ها مجری لیزینگ باشند.

 

به گزارش بانکداری خبر – سیدحسین افضلی در گفت وگو با  خانه ملت، با اشاره به مزایای لیزینگ مسکن گفت: بحث لیزینگ مسکن اکنون از سوی اکثر بانک ها عملیاتی می شود و دلیل آن تضمین سود سرمایه گذار و سپرده گذاری آنها است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه محدودیتی برای ورود بانک ها به حوزه فعالیت های سودآور وجود ندارد، افزود: در آیین نامه های موجود حضور بانک ها در کارهای سرمایه گذاری تعریف شده است.

سرمایه گذاری در مسکن همیشه سود آور و کم ریسک بوده است

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در مسکن همیشه سود آور بوده و ریسک و ضرر کمتری به نسبت سایر بخش ها دارد، تصریح کرد: بی ضرر بودن سرمایه گذاری در بخش مسکن سایر حوزه ها مانند صنعت و تولید را بی نصیب از سرمایه گذار کرده در حالی که این بخش ها فواید بسیار بیشتری به نسبت مسکن برای کشور دارند.

افضلی با بیان اینکه علاوه بر بانک ها برخی از وزارتخانه ها نیز در بخش مسکن سرمایه گذاری کرده اند، گفت: برخی وزارتخانه ها در قالب تعاونی های مسکن و اسامی مختلف در بخش مسکن ورود دارند که این موضوع جای تامل دارد.

تضمین پرداخت سود سپرده گذاران علت ورود بانک ها به حوزه لیزینگ است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه علت ورود بانک ها به حوزه لیزینگ مسکن تضمین پرداخت سود سپرده گذاران از این مسیر است، افزود: ورود بانک ها به این حوزه باید حساب شده و بدون عاملیت و مجری گری باشد.

وی ادامه داد: در صورتی که بانک ها در حوزه مسکن تنها از سرمایه سپرده گذاران استفاده کرده و آن را در اختیار شرکت های بزرگ تولیدکننده تخصصی مسکن قرار دهند این حضور در بازار مشکل زا نخواهد بود.

افضلی با بیان اینکه ورود بانک ها نه به عنوان مجری در بخش مسکن مزایای بسیاری در راستای کاهش نیاز ۲ تا ۴ میلیونی کشور به مسکن دارد، گفت: با پول های سپرده گذاری شده نزد بانک ها علاوه بر ایجاد جنبش و تحرک در بخش صنعت ساختمان شرکت های تخصصی سازنده مسکن نیز احیا شده و اشتغال در کشور ایجاد می شود.

وی با تاکید بر اینکه نحوه ورود بانک ها به بخش مسکن و همچنین نظارت و مدیریت در این حوزه مهم است، افزود: این نوع مشارکت بانک ها در حوزه مسکن حتی از ارایه تسهیلات نیز بهتر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اینکه خود بانک بخواهد تشکیلاتی را ایجاد کرده و به عنوان مجری وارد ساخت و ساز مسکن شود جالب نبوده و جواب نمی دهد زیرا مسئولیت بانک ساخت و ساز نیست./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=1004

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار