بانکداری نیوز

کد خبر: ۱۰۷۸ | تاریخ انتشار : ۲۱-۱۰-۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی
از سوی معاون اول رییس‌جمهور صورت گرفت

محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور، مصوبه مربوط به صدور مجوز امضای اسناد مربوط به موافقتنامه وام دوم بانک جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کوید ۱۹ و تأمین مالی اقلام تجهیزات پزشکی و بهداشتی را ابلاغ کرد.

به گزارش بانکداری نیوز -هیأت وزیران در جلسه مورخ ۱۵ دی ۱۴۰۰، به استناد اصل (۱۳۸) قانون اساسی و در اجرای بند (الف) تبصره (۳) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر صدور مجوز امضای اسناد مربوط به موافقتنامه وام دوم بانک جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کوید ۱۹ و تأمین مالی اقلام تجهیزات پزشکی و بهداشتی موافقت کرد.

بر این اساس، وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایندگی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران مجازند تا نسبت به امضای اسناد مربوط به موافقتنامه وام ۹۰ میلیون دلاری (معادل ۷۶ میلیون و یکصد هزار یورو) بانک جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹ و تأمین مالی اقلام و تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد نیاز کشور از محل اعتبار مزبور اقدام کنند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شده است ضمن تعامل با سازمان بهداشت جهانی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، نماینده‌ای را برای رسیدگی به امور استفاده از این وام منصوب و متعاقباً نسبت به استفاده از وام مصوب اقدام کند.

این وزارتخانه همچنین موظف به ارائه گزارش‌های پیشرفت سه ماهه استفاده از وام یاد شده، اعم از گزارش‌های مالی و صورتحساب‌های مربوط، تدارکات و توزیع کالاهای تأمین مالی شده و سایر گزارش‌های درخواستی وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور است.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=1078

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار