بانکداری نیوز

کد خبر: ۱۱۶۱ | تاریخ انتشار : ۱۰-۱۱-۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس کل امور مالیاتی گفت: طی ۲ ماه گذشته با اجرای طرح ساماندهی کارتخوان ها، بیش از سه میلیون دستگاه ساماندهی شده که بخش عمده آن مربوط به غیرفعال سازی بوده است.

به گزارش بانکداری نیوز بخ نقل از خبرگزاری صدا وسیما آقای داود منظور افزود: از این تعداد، صاحبان ۲ میلیون دستگاه کارتخوان درخواست غیرفعال سازی داده اند.

وی اضافه کرد: همچنین یک میلیون دستگاه کارتخوان در این مدت، به حساب پرونده مالیاتی متصل شده است.

رئیس کل امور مالیاتی کشور ادامه داد: همچنین ۱۵۰ هزار صاحب دستگاه کارتخوان در این مدت، درخواست تشکیل پرونده مالیاتی داده اند.

منظور گفت: همچنین طی ماه‌های اخیر با توجه به اشرافیت اطلاعاتی موفق شده ایم بیش از ۷۷ هزار مؤدی مالیاتی که با وجود داشتن بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تراکنش مالی، متقاضی استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم در تعیین مالیات شده بودند، را شناسایی کرده و جلوی کتمان درآمد و در نتیجه فرارمالیاتی آن‌ها را بگیریم.

وی بر تمرکز بر مقابله با فرار مالیاتی از طریق افزایش اشراف اطلاعاتی و شناسایی گلوگاه‌های فرار تاکید کرد و افزود: ما با استفاده از ظرفیت‌های قانونی از جمله ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان، رسیدگی به تراکنش‌های بانکی و اجرای قانون مالیات‌های مستقیم می‌توانیم اشراف اطلاعاتی خود را در شناسایی نقاط فرار مالیاتی به کار گرفته و مالیات حقه دولت را دریافت کنیم.

وی بر لزوم جلوگیری از سوء استفاده مالیاتی افراد سودجو از مردم مناطق مرزنشین در قالب کارت‌های بازرگانی، پیله وری و حساب‌های اجاره‌ای تاکید کرد و گفت: استانداری‌ها می‌توانند با ساماندهی پیله وران مناطق مرزی در قالب تشکل‌ها و تعاونی‌های بومی، زمینه تجارت رسمی مردم مرزنشین منطقه را فراهم کنند.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=1161

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار