بانکداری نیوز

کد خبر: ۱۲۲۰ | تاریخ انتشار : ۰۴-۱۲-۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون وزیر کار گفت: مجوز ۳۵۰ کسب و کار خانگی همان لحظه ای که اطلاعات ثبت شود به صورت آنی صادر و مجوز ۱۷۲ کسب و کار خانگی نیز به صورت ۳ روزه صادر می شود.

به گزارش بانکداری نیوز به نقل از مهر، محمود بیرانوند کریمی در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: قبلاً صدور اغلب مجوزها در سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزشگاه‌های آزاد بالغ بر ۸ ماه طول می‌کشید اما الان فرایند صدور مجوز به صورت سامانه‌ای فقط ۳ روز طول می‌کشد؛ اگر در این ۳ روز کارشناس سازمان فنی حرفه‌ای در مورد صدور مجوز نظر نداده باشد، سیستم به صورت خودکار پیرینت مجوز را به متقاضی می‌دهد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار افزود: اخیراً فاز دوم این طرح را در معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال شروع کردیم و سامانه‌ای برای بیش از ۵۰۰ کسب و کار خانگی با زیربخش های مربوطه طراحی شد؛ در این راستا مجوز ۳۵۰ بخش، همان لحظه‌ای که اطلاعات ثبت شود به صورت آنی صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند کسب و کار را شروع کند. ۱۷۲ مجوز نیز به صورت ۳ روزه صادر می‌شود.

وی ادامه داد: یک ستاد ویژه در وزارت کار مخصوص تسهیل و غیرحضوری کردن صدور مجوزهای کسب و کار در همه معاونت‌ها و سازمان‌های ذیربط تشکیل شد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=1220

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار