بانکداری نیوز

کد خبر: ۱۳۳ | تاریخ انتشار : ۰۸-۰۳-۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

آیین تکریم دکتر احمد شفیع‌زاده مدیرعامل سابق بانک دی و معارفه سرپرست جدید بانک برگزار شد.

به گزارش  بانکداری خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی بانک دی در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید حبیب‌الله حسنی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک برگزار شد از خدمات دکتر شفیع‌زاده در دوران ۳۰ ماهه حضور وی در کسوت مدیرعاملی بانک دی تقدیر شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام حسنی با تقدیر از خدمات ارزنده دکتر شفیع‌زاده اظهار کرد: بانک دی این روزها در مسیر توفیق قرار دارد از مدیران و کارشناسان بانک خواست که با قوت ادامه دهنده مسیری باشند که موجب رضایت مشتریان و ذی‌نفعان بانک باشد.

در ادامه این مراسم دکتر شفیع‌زاده نیز با تشکر از همه مدیران و کارشناسان بانک که طی دو سال و نیم اخیر در موفقیت‌های بانک سهیم بودند، اظهار کرد: فهرست بلندی از موفقیت‌ها در سال ۱۳۹۴ به نام بانک دی ثبت شده است که بحمدالله مجموعه اقدامات باعث شد جایگاه بانک دی در نظام بانکی ارتقا پیدا کند و شرایط مناسب‌تری را به وجود بیاوریم. مجموعه اقدامات و فعالیت‌هایی که همکاران ما انجام دادند شرایطی را ایجاد کرد که اعتبار و مقبولیت بانک دی در بورس، بانک مرکزی، روابط بین بانکی و بین مشتریان و مخاطبان بر اساس مطالعات و بررسی‌های انجام شده خوب و پسندیده است که امیدواریم همچنان این جایگاه ارتقا یابد.

مدیرعامل سابق بانک دی ادامه داد: در همه حوزه‌ها بانک موفقیت‌های زیادی را در کارنامه خود ثبت کرد که می‌توان به افزایش سرمایه بانک، دریافت مجوزهای ارزی، اخذ مجوز فعالیت مجدد صرافی، افزایش قدرت توانگری بیمه، کسب رتبه نخست در شاخص رشد فروش در کشور، دریافت جایزه تعالی سه ستاره سازمانی و قرار گرفتن در جمع سه شرکتی که بیشترین بهبود کیفیت را در سال ۱۳۹۴ داشته‌اند، انتشار اوراق بهادار و صکوک در سال ۹۴ برای اولین بار که زمینه استفاده از ابزارهای بازار پول را فراهم کرد، اشاره کرد.

وی با اشاره به تملک نیروگاه دماوند و فراهم کردن زمینه حضور مناسب این شرکت در فرابورس خاطرنشان کرد: با موفقیت بسیار خوب توانستیم اولین واگذاری را انجام دهیم. بدین ترتیب یک دارایی پنج هزار میلیارد تومانی در اختیار بانک قرار گرفت.

به گفته وی اکنون برخی از موفقیت‌های بانک به گونه‌ای که است که از سوی سازمان‌های متعالی مورد بنچمارک قرار می‌گیرد. در همین زمینه تورهای مختلفی برای بررسی دستاوردها و الگوبرداری از فعالیت‌های بانک دی در حوزه سرمایه انسانی در حال انجام است.

شفیع‌زاده همچنین با اشاره به اینکه در سال گذشته بانک دی موفق شد با رشدی منحصر به فرد در جذب و تخصیص منابع روبه‌رو شود، افزود: نکته کلیدی در این زمینه این بود که رکورد به دست آمده با عملیات صحیح بانکی و در چارجوب مقررات بانک مرکزی به دست آمد نه با نرخ شکنی. خوشبختانه بانک دی اکنون از وجهه خوب و مناسبی در نظام بانکی و مشتریان برخوردار است.

وی در ادامه با بیان اینکه طی دو ماه گذشته به دلایل شخصی استعفا از مدیرعاملی بانک دی را به اطلاع رییس کل بانک مرکزی و آقای شهیدی معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه کرده بود، افزود: ضمن تشکر از پذیرش استعفا و تقدیر از مدیران محترم دولتی و خصوصی که خواستار همکاری بنده شده‌اند به دلیل شرایط جسمی فعلا به استراحت نیاز دارم تا بزودی بتوانیم در خدمت نظام باشیم.

در ادامه این مراسم دکتر علی‌رضا عاطفی‌فر که تا پیش از این قائم مقام مدیرعامل و معاون اعتبارات و بازاریابی بانک دی نیز بودند به عنوان سرپرست جدید بانک دی اظهار کرد: همه موفقیت‌های کنونی بانک دی مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی و گروهی همه مدیران و کارشناسان بانک دی به ویژه شخص دکتر شفیع‌زاده بوده که جای تقدی و تشکر دارد.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای بانک افزود: در سال گذشته با رشدی منحصر به فرد در سیستم بانکی مواجه بودیم که نقطه عطفی در عملیات بانکی و سابقه فعالیت بانک دی است. بر این اساس منابع بانک رشدی ۱۱۰ درصدی را تجربه کرد که می‌توان گفت اتفاقی کم نظیر است. این رشد در حالی به وقوع پیوست که بسیاری از بانک‌ها اعداد پایین‌تری را تجربه کردند و حتی برخی از آنها در مبادلات بین بانکی از بانک دی وام گرفتند.

سرپرست جدید بانک دی با تقدیر از حسن نیت مدیران بنیاد شهید و امور ایثاگران و نیز هیات مدیره بانک دی به ایشان ادامه داد: امیدواریم در پناه الطاف الهی و حرمت ۱۴ معصوم با کار گروهی و وحدت بتوانیم ادامه دهنده توفیقات بدست آمده بوده و روسفید از خدمت به جامعه محترم ایثارگران و خانواده معظم شهدا باشیم.

وی تاکید کرد: محوریت کار ما خدمات رسانی به خانواده معظم شهدا و مشتریان عزیر در راستای منویات مقام معظم رهبری و حاکمیت شرکتی خواهد بود که امیدواریم با یاری خداوند از عهده مسئولیت اعطا شده سربلند باشیم.

در ادامه این مراسم که با حضور رییس و اعضای هیات مدیره، مدیران شرکت‌های تابعه گروه مالی دی، معاونان و مدیران ارشد بانک دی برگزار شد ضمن اهدای لوح تقدیر به دکتر شفیع‌زاده، حکم سرپرستی بانک دی از سوی دکتر عرب مازار به دکتر عاطفی‌فر اعطا شد

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=133

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار