بانکداری نیوز

کد خبر: ۱۸۰ | تاریخ انتشار : ۱۳-۰۳-۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت خدمات انفورماتیک در اولین روز نمایشگاه کارت و پرداخت ۲۰۱۶ خاورمیانه در قالب کارگاه سیستم کارت پرداخت ملی ایران، شتاب را به عنوان درگاهی امن برای اتصال به شبکه های مالی جهان معرفی کرد.

به گزارش بانکداری خبر به نقل از صدا و سیما ، در این کارگاه آقای “رضا جوراب پوریان” از مدیریت سیستم های کارت شرکت خدمات انفورماتیک با اشاره به جایگاه استراتژیک این شرکت در توسعه زیرساخت های خدمات بین بانکی اظهار داشت: شتاب در سال ۲۰۰۲ مصادف با ۱۳۸۱ شمسی متولد شد و ظرف سه سال پس از این تاریخ همه بانک ها به آن متصل شدند.

وی افزود: در کنار گسترش سرویس های شتاب در طی این سالها، امکان اتصال به شبکه های بحرین در سال ۲۰۰۵ و قطر ۲۰۰۶ فراهم شد و در همین سال شرکت های PSP شکل گرفتند.

ایجاد سرویس های ارزش افزوده همچون مکنا و افزودن سامانه هایی چون سروش برای رفع مغایرت در این سال ها، در کنار امکان مدیریت روزانه ۲۵۰ میلیون تراکنش در روز قابلیتی را به شتاب بخشید که با تکیه بر توان این شبکه، دولت طرح هایی چون سبد کالا و کارت اعتباری را به اجرا در اورد.

وی طرح جامع پرداخت قبض، تعدد مانیتورینگ های موجود در سیستم، ارزیابی عملکرد اعضا و جرائم بانکی را از قابلیت های دیگری دانست که به شتاب امکان می دهد تا به عنوان راهبر شبکه کارت کشور عمل کند.

اجرای الگوی کارت های آفلاین کشور و پشتیبانی از تراکنش های جدید مثل انتقال به حساب، پرداخت صورتحساب، اقساط و پشتیبانی ISO 2583-2003 از دیگر قابلیت هایی است که با یک ارتباط از طریق شتاب، اتصال به شبکه های بین المللی را میسر می سازد.

وی در پایان از مذاکراتی با شبکه های CUPوJCB برای اتصال به شبکه های بین المللی خبر داد.

نمایشگاه کارت و پرداخت خاورمیانه ۲۰۱۶ روز سه شنبه ۱۱ خرداد ماه جاری در دوبی در حالی افتتاح شد که شرکت های برتر ایرانی در این حوزه از جمله شرکت خدمات انفورماتیک برای نخستین بار مشارکت گسترده ای در این نمایشگاه داشتند.

نمایشگاه کارت و پرداخت خاورمیانه ۲۰۱۶ روز سه شنبه ۱۱ خرداد ماه جاری در دوبی در حالی افتتاح شد که شرکت های برتر ایرانی در این حوزه از جمله “شرکت خدمات انفورماتیک” برای نخستین بار مشارکت گسترده ای در این نمایشگاه داشتند.

در این نمایشگاه، شرکت خدمات انفورماتیک، در غرفه خود واقع در سالن ۵ فضای نمایشگاهی P20 به معرفی سامانه ها و راهکارهایی نظیر شتاب، شاپرک، سامانه کارت یوز، شبکه NiBN، راهکارهای امنیتی و خدمات پرداخت مبتنی بر تلفن همراه به بازدید کنندگان پرداخت.
همچنین کارگاهی با موضوع ” Iranian National Card Payment Journey ” در روز نخست نمایشگاه در سالن Demo Theatre 1 مرکز نمایشگاهی DWTC به منظور معرفی بزرگترین سوئیچ پرداخت در خاورمیانه توسط آقایان علی سیفی و رضا جوراب پوریان از مدیریت سیستم های کارت به علاقه مندان ارائه شد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=180

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار