بانکداری نیوز

کد خبر: ۲۴۴ | تاریخ انتشار : ۲۵-۰۳-۱۳۹۵ - ۲۳:۰۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

درحالی شورای پول و اعتبار عصر امروز در برج میرداماد تشکیل جلسه داد که باوجود توافق اخیر بانکی ها مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده ها، به این موضوع ورود نکرد.

به گزارش بانکداری خبر به نقل از تسنیم، نشست شورای پول و اعتبار عصر امروز (سه شنبه) با حضور اکثر اعضا در ساختمان بانک مرکزی تشکیل شد. ولی برخلاف پیش بینی ها، با وجود توافق اخیر بانک ها مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد و اجرای آن از ابتدای تیرماه، شورای پول و اعتبار به موضوع سود بانکی وارد نشد.

انتظار می رفت، شورای پول و اعتبار با توجه به کاهش سود سپرده ها از سوی بانک ها نسبت به کاهش نرخ سود تسهیلات اقدام می کرد. البته این احتمال وجود دارد که در روزهای آتی این شورا تصمیمی در این حوزه بگیرد.

کسب اطلاع خبرنگار ما از اعضای شورای پول و اعتبار حکایت از آن دارد که امروز شورا تغییر نام موسسه عسگریه به ملل را تصویب کرده و اصلا صحبتی از نرخ سود در این جلسه مطرح نشده است.

به گزارش تسنیم، طی دو سال گذشته نرخ سود سپرده ها چهار بار تغییر کرده و یک بار در اردیبهشت‌ماه ۹۳ به ۲۲ درصد، در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ به ۲۰ درصد، در بهمن‌۹۴  به ۱۸ درصد و خرداد ۹۵ به ۱۵ درصد کاهش یافته است.

شورای پول و اعتبار در نشست ویژه سودی خود در پایان بهمن ۹۴ تصمیم گرفت که نرخ سود تسهیلات مبادله‌ای از ۲۱درصد به ۲۰درصد و تسهیلات مشارکتی از ۲۴درصد به ۲۲درصد کاهش یابد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=244

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار