بانکداری نیوز

کد خبر: ۲۸۵ | تاریخ انتشار : ۰۲-۰۴-۱۳۹۵ - ۹:۱۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی
سبحانی فر:

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه مجلس روزنه های قانونی برای پرداخت حقوق های نجومی را می بندد،گفت:در قانون مدیریت خدمات کشوری برای این گونه مسائل باید تدابیری اندیشیده شود تا از اموال بیت‌المال سوءاستفاده‌ای صورت نگیرد.

به گزارش بانکداری خبر – رمضانعلی سبحانی فر درگفت وگو با  خانه ملت،با اشاره به انتشار دنباله دار فیش های حقوقی نجومی گفت:آنچه اتفاق افتاده درگذشته هم مصداق داشته است؛ظاهرا یک روالی بوده که از خلاءهای قانونی آن استفاده شده است،لذا برخی مدیران با استفاده از این خلاها و برخی دیگر با دور زدن قانون دریافتی های غیرمعقول داشته اند.

نماینده مردم سبزوار،جوین و جغتای درمجلس شورای اسلامی،موضوع فیش‌های حقوقی بیمه مرکزی در دیوان محاسبات می شود، افزود:دیوان محاسبات به عنوان چشم بیدار مجلس این موضوع را پیگیری کرده و نتیجه به مجلس و افکار عمومی گزارش می شود.

مجلس به عنوان بازوی نظارتی نظام با ارائه گزارش دیوان محاسبات با مدیران متخلف برخورد جدی می کند

سبحانی فر با بیان اینکه با دستوری که معاون اول و رئیس‌جمهور دادند باید به سرعت جلوی اینگونه استفاده از خلاءهای قانونی گرفته شود، ادامه داد:در قانون مدیریت خدمات کشوری که در سال جاری مطرح است برای این گونه مسائل باید تدابیری اندیشیده شود تا از اموال بیت‌المال سوءاستفاده‌ای صورت نگیرد.

وی با تاکید براینکه برخی پرداخت‌ها مانند کارانه،بهره‌وری،اقلام موردی،تخصیص‌ها، پاداش‌ها و غیره است که دریافتی‌ها را بالا می‌برد و این موارد معمولاً در فیش‌های حقوقی درج نمی‌شود،اظهارکرد:مجلس به عنوان بازوی نظارتی نظام با ارائه گزارش دیوان محاسبات با این مدیران برخورد جدی کرده و بیت المال را به خزانه بر می گرداند.

تاکید بر پرهیز از سیاسی کاری موضوع فیش های حقوقی نجومی

وی با بیان اینکه با پرداخت حقوق های بالا به برخی مدیران در جامعه یاس و ناامیدی ایجاد می‌کند،افزود:با پرداخت چنین حقوق هایی بهره وری نیروی کار به شدت کاهش می یابد و انگیزه کارکنان برای انجام کارهای مولد کم می شود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،بر پرهیز از سیاسی کاری موضوع فیش های حقوقی نجومی تاکید و تصریح کرد:موضوع فیش های حقوقی باید با تدبیر مجلس و دولت و رسیدگی مراجع ذیصلاح بررسی شود و از ایجاد تشویش اذهان عمومی پرهیز شود./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=285

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار