بانکداری نیوز

کد خبر: ۲۹۷ | تاریخ انتشار : ۰۶-۰۴-۱۳۹۵ - ۹:۵۱ | نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت خواستارشد:

مدیرعامل سازمان صنایع‌کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی در استانداری تهران خواستارشد: طرح ها و واحدهای صنعتی معرفی شده به بانکها ، حداکثر ظرف یک ماه بررسی و پس از تکمیل مدارک، تعیین تکلیف شوند.

به گزارش بانکداری خبر به نقل از  روابط عمومی وبین الملل ، مهندس علی یزدانی آزاد سازی وثایق مازاد متناسب با بازپرداخت هربخش از تسهیلات پرداختی به بنگاه ها را مورد تاکید قرارداد و اظهارداشت: براساس تصمیمات کارگروه اقتصاد مقاومتی باید نتیجه بررسی  وضعیت طرح ها وواحدها ، توسط بانکها اعم از موافقت یا عدم موافقت به همراه دلایل آن، ظرف حداکثر یک هفته  به کارگروه اعلام شود.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد توجه به صنایع کوچک و متوسط،‌اولویت پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط را کمبود نقدینگی  برشمرد وخاطر نشان کرد: آن دسته از بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار با مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش ظرفیت تولید می‌شود مواجه نیستند، می‌توانند در صورت  راه اندازی سریع و ایجاد اشتغال جدید از این تسهیلات بهره مند شوند.

مهندس علی یزدانی در بخش دیگری از سخنانش افزایش سرمایه فعلی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک را مورد تاکید قرارداد‌ و گفت: در حال حاضر فرآیند ارائه تسهیلات بعضی بانکها برای صنایع کوچک، متناسب با شرایط این بنگاهها  و سازگار با توان آنها نیست لذا باید پیگیری شود تا همه بانکها وثایق‌صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک را بپذیرند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین با اشاره به ضرورت توجه به توان مدیریت و بازار محصولات تولیدی  خاطر نشان کرد:‌ در استان تهران ۲ هزار و ۴۷ واحد تولیدی با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی عنوان کرد: قرار است ۳۱۷ طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان تهران به بهره برداری برسد.

مهندس یزدانی تعداد شهرک های صنعتی استان تهران را ۲۷ شهرک برشمرد و تصریح کرد:‌در شهرکها ونواحی صنعتی استان تهران ۴ هزار و ۳۷۲ واحد دارای پروانه بهره برداری هستند.

وی تعداد واحدهای صنعتی تملک شده توسط بانک ها در استان تهران را ۳۳ واحد دانست.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=297

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار