بانکداری نیوز

کد خبر: ۳۴۳ | تاریخ انتشار : ۲۷-۰۴-۱۳۹۵ - ۸:۴۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

بانک ملت در اطلاعیه ای بمنظور تنویر افکار عمومی درمورد برخی ابهامات مطروحه در رسانه های جمعی درخصوص اعطای وام قرض الحسنه ارزی و برخی موارد مبنی بر اعمال فشارهای بیرونی توضیحاتی منتشر کرد.

به گزارش بانکداری خبر به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در اطلاعیه مزبور آمده است: شخصیت حقوقی بانک ملت  سهامی عام می باشد و در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس قرار دارد. در حال حاضر حدود نوزده درصد سهام این بانک  در اختیار دولت بوده و تنها یکی از ۵ عضو هیات مدیره بانک ملت، نماینده دولت و چهار عضو دیگر نماینده سایر سهامداران شامل موسسات تولیدی و تجاری بخش خصوصی و عموم مردم می باشد. شایان ذکر است در سه دوره گذشته مدیرعامل بانک هیچگاه نماینده دولت نبوده است.
این گزارش می افزاید: تسهیلات پرداختی در بانک ملت در قالب عقود اسلامی مشمول نرخ سود و کارمزد ارائه خدمت وفق مصوبات شورای پول واعتبار می باشد. لذا پرداخت هرگونه تسهیلات با نرخ سود صفر درصد دراین بانک امکان پذیر نمی باشد.
بر اساس این گزارش، بانک ملت هیچگونه شعبه ای در کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی ندارد.
این گزارش حاکی است، پذیرش سپرده و پرداخت سود به سپرده گذاران در این بانک وفق مصوبات شورای پول واعتبار و در قالب بخشنامه های ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد بدیهی است بانک  ها  بعنوان واسطه وجوه و در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا نمی توانند منابع خود را در پروژه هایی بکار گیرند که سودی کمتر از نرخ تجهیز منابع داشته باشند.
درخاتمه تصریح می نماید، ارائه خدمات واتخاذ تصمیمات مدیریتی در این بانک وفق ضوابط ومقررات و براساس بررسی های کارشناسی  و فارغ از اعمال نظر اشخاص حقیقی و حقوقی  صورت می پذیرد؛ لذا  ادعای هرگونه  اعمال فشار و یا دخالت  برون سازمانی در تصمیمات حرفه ای بانک تکذیب می گردد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=343

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار