بانکداری نیوز

کد خبر: ۴۳۰ | تاریخ انتشار : ۳۰-۰۵-۱۳۹۵ - ۷:۰۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی
یوسفیان ملا:

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تعداد بدهکاران دانه درشت به نظام بانکی کمتر هزار نفر است، گفت: بانک ها برای وصول معوقات کلان بانکی عزم راسخی ندارند و باید توجه داشت برخی از صدور احکام ورشکستگی سوء استفاده می کنند.

به گزارش بانکداری خبر – عزت الله یوسفیان ملا درگفت وگو با خانه ملت،درخصوص روند وصول معوقات کلان بانکی گفت:بدهکاران به نظام بانکی هریک با مشکلاتی روبرو هستند.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:مشکلات درخصوص وصول معوقات کلان بانکی با زندان بدهکاران بانکی حل نمی شود،بنابراین باید دولت به این موضوع بصورت جدی رسیدگی کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود:دولت باید با توجه به شرایط اقتصادی و نحوه استفاده بدهکاران کلان به سیستم بانکی کشور از تسهیلات دریافتی، نسخه وصول پول را بپچید.

رشد نجومی ارز باعث شد برخی نتوانند بدهی های خود به بانک را تسویه کنند

یوسفیان ملا افزود:دولت اجازه ندهد تا برخی از عودت وام های دریافتی طفره بروند و اینکه دولت با روش اخذ جریمه دیرکرد و سود بیشتر در این رابطه کار را پیگیری کند،صحیح نیست.

تعداد بدهکاران دانه درشت به نظام بانکی کمتر از هزارنفر است

وی افزود:تعداد بدهکاران دانه درشت به نظام بانکی کمتر از هزار نفر است؛البته دارای شرایط خاص هستند و نباید فراموش کرد برخی از بدهکاران دلایل قابل توجیهی مانند رشد نجومی دلار در سال های گذشته را عنوان می کنند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه اقدامات قابل قبولی برای وصول معوقات کلان بانکی صورت نگرفته است، افزود: بانک ها نیز برای وصول معوقات کلان بانکی عزم راسخی ندارند و باید توجه داشت برخی ها از صدور احکام ورشکستگی سوء استفاده می کنند و می توانند از پرداخت معوقات طفره بروند.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:مقام معظم رهبری تاکید فرموده اند؛سه قوه با فساداقتصادی مقابله کنند تا بصورت همه جانبه با فساد مقابله شود./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=430

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار