بانکداری نیوز

کد خبر: ۴۳۲ | تاریخ انتشار : ۳۰-۰۵-۱۳۹۵ - ۷:۰۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی
امیرآبادی فراهانی مطرح کرد:

عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه اکنون بیش از ۹۰هزار میلیارد تومان معوقه بانکی در دست ۱۷۰ نفر خاص است، گفت: معوقات کلان بانکی راه تسهیلات دهی قرض الحسنه را مسدود کرده است.

به گزارش بانکداری خبر – احمد امیرآبادی فراهانی در گفت وگو با خانه ملت، با انتقاد از تاخیر دولت در پرداخت وام ازدواج که منجر به ایجاد صف های طولانی متقاضیان شده است، گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰هزار میلیارد تومان معوقه بانکی در کشور داریم که این معضل خود از چرخش منابع بانکی ممانعت می کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تعلل بانک ها در بازپس گیری مطالبات معوقه خود جای تعجب دارد،افزود: باید این مطالبات با شکایت بانک ها به دستگاه قضا مورد پیگیری قرار بگیرد.
داخل شعب بانک

دست های پشت پرده اجازه شکایت بانک ها برای بازپس گیری مطالبات معوقه را نمی دهد

وی با تاکید بر اینکه دست های پشت پرده اجازه شکایت بانک ها به دستگاه قضا برای بازپس گیری مطالبات معوقه را نمی دهد، تصریح کرد: باید درخصوص پشت پرده این نوع معوقات پرده برداری شده و با شفاف سازی موضوع مردم از چرایی آن اطلاع حاصل کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه معوقات بانکی امکان تسهیلات دهی را برای بانک ها به حداقل ممکن رسانده است، گفت: وقتی ۹۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوقه در دست ۱۷۰ نفر خاص باشد به طورحتم پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با مشکل مواجه خواهد شد.

استیفای حق و حقوق بانکی از بدهکاران یکی از اولویت های بانک ها باشد

امیرآبادی فراهانی ادامه داد:استیفای حق و حقوق بانکی از بدهکاران یکی از کارهای مهمی است که باید در حال حاضر مسئولان بانکی انجام دهند.

وی با بیان اینکه با بازگشت معوقات بانکی به شبکه مالی کشور استیفای حق و حقوق ملت صورت خواهد گرفت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با بازگشت معوقات کلان به شبکه بانکی تسهیلات دهی به مردم تسریع خواهد شد./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=432

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار