بانکداری نیوز

کد خبر: ۴۷ | تاریخ انتشار : ۰۶-۰۳-۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی
وزیر منطقه ای اقتصاد اتریش:

وزیر منطقه ای اقتصاد، گردشگری، اروپا و فرهنگ اتریش* اطمینان داد با توجه به برقراری ارتباط سه بانک این کشور با ایران، دیگر مشکلات بانکی موجود بر سر راه گسترش روابط تجاری دوجانبه در آینده نزدیک رفع می شود.

به گزارش بانکداری خبر به نقل از ایرنا – «کریستین بنگر»* که در صدر هیات تجاری بلندپایه ایالت «کرنتن» اتریش به تهران آمده است، امروز (پنجشنبه) به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون سه بانک اتریشی شامل «اور بانک» و «رایف آیزن» که در زمینه تجارت بین الملل فعالند و «کنترل بانک» که بر همه نقل و انتقالات پول میان اتریش و دیگر نقاط جهان نظارت می کند، همکاری با بانک های ایرانی را آغاز کرده اند اما فرایند این ارتباطات هنوز تکمیل نشده است.
وی اضافه کرد: ارتباطات بانکی میان دو کشور بزودی برقرار و بسرعت عادی می شود و بانک های دو طرف در خدمت گسترش فعالیت های تجاری و تسهیل آن خواهند بود.
بنگر گفت: ایالت کرنتن اتریش خواهان همکاری متقابل بلندمدت برای دستیابی به منافع دوسویه است و در زمینه های مختلف به سرمایه گذاری مشترک با ایران تمایل دارد.
وزیر منطقه ای اقتصاد، گردشگری، اروپا و فرهنگ اتریش افزود: استان کرنتن در زمینه هایی مانند مدیریت منابع آب، انرژی خورشیدی، بازیافت و گردشگری تجربه زیادی دارد و صاحب دانش و فن است و می تواند با انتقال فناوری های نوین و کارآمد، نقش قابل توجهی در توسعه پایدار ایران ایفا کند.

** صنایع سبز
وزیر اقتصاد، گردشگری، اروپا و فرهنگ ایالت کرنتن اتریش درباره همکاری در زمینه انرژی خورشیدی گفت: قرار است بزودی یک هیات ایرانی از کارخانه تولید صفحه های خورشیدی کرنتن دیدن کند و پس از این دیدار، مذاکرات اولیه میان دو طرف کلید می خورد.
بنگر دامنه فرصت های همکاری میان دو طرف را گسترده خواند و افزود: می توانیم با انتقال دانش و فن تولید پلاستیک های قابل بازگشت به طبیعت، این صنعت سبز را جایگزین صنعت تولید بطری های پلاستیکی معمولی کنیم که رها شدن آنها در طبیعت، محیط زیست را آلوده می کند.

** گردشگری
وزیر منطقه ای اقتصاد، گردشگری، اروپا و فرهنگ اتریش فرصت های همکاری در بخش گردشگری را چشمگیر توصیف کرد و گفت: ایران بناها، مکان ها و مناطق تاریخی بسیار جالب و دیدنی دارد که برای گردشگران بسیار جذاب است.
وی افزود: آینده به تاریخ احتیاج دارد و باید این بناهای تاریخی برای آیندگان حفظ شود.
بنگر ادامه داد: ایالت کرنتن می تواند در زمینه تسهیل تبادل گردشگر و همچنین حفظ و بازسازی ابنیه تاریخی با ایران همکاری موثر و سازنده ای داشته باشد.
وی به بازدید هیات اتریشی از ارگ بم اشاره کرد و گفت: چهارم خردادماه در استان کرمان از این قلعه تاریخی ارزشمند دیدن کردیم و می توانیم در بازسازی این بنای تاریخی که زلزله سال ۲۰۰۳ (۱۳۹۲) به آن آسیب فراوانی وارد کرده است، به ایران کمک و در چند سال آن را احیا کنیم.
وی اضافه کرد: ایالت کرنتن آماده است تجربه و دانش خود در زمینه های خدمات دهی، آموزش و توسعه صنعت گردشگری را در اختیار ایران قرار دهد.
به گزارش ایرنا، پس از لغو تحریم های ایران از بیست و ششم دی ۱۳۹۴ دست کم پنج هیات بلندپایه اتریشی برای برقراری روابط تجاری به ایران سفر کرده است.
چهارشنبه گذشته (پنجم خرداد) نیز همایش تجاری اتاق بازرگانی تهران- هیات تجاری ایالت کرنتن اتریش در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی تهران برگزار شد.
هیات تجاری بلندپایه ایالت کرنتن اتریش به سرپرستی «کریستین بنگر» وزیر اقتصاد، گردشگری، اروپا و فرهنگ این ایالت، متشکل از بازرگانان و صاحبان صنایع در زمینه های معماری، صنعت آلومینیوم، کابل و خطوط زیر زمینی، محصولات صنعتی، انواع پروژه های زیرساختی، فلزات، پلاستیک، مصالح ساختمانی، انواع خدمات لیزینگ، انرژی های تجدیدپذیر، رایانه، ارتباطات، گردشگری، ماشین آلات و صنایع چوب در این همایش حضور داشتند.
اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی به پایتختی وین است که با وجود مساحت اندک، اقتصاد بزرگ و توسعه یافته ای دارد.
تولید ناخالص داخلی اسمی این کشور در سال ۲۰۱۵ بر پایه اعلام صندوق بین المللی پول، معادل یک هزار و ۲۴۱ میلیارد دلار است.
حجم روابط تجاری دوجانبه ایران و اتریش در سال ۲۰۱۰ به ۶۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو رسید که از این میزان سهم صادرات ایران به اتریش ۳۱۶ میلیون یورو و سهم واردات ایران از اتریش ۳۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو بود.
ایران در ۹ ماهه سال ۱۳۹۴ به میزان ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به اتریش صادرات داشت و در همین مدت ۱۵۰ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار از این کشور کالا وارد کرد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=47

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار