بانکداری نیوز

کد خبر: ۴۹ | تاریخ انتشار : ۰۶-۰۳-۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

سازمان بورس و اوراق بهادار ادعاهای مربوط به تغییر یک مقام ارشد این سازمان به علت دارابودن تابعیت دوگانه را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا شایعه ای در فضای رسانه ای مبنی بر ‘ وداع یک مقام ارشد سازمان بورس دارای تابعیت دوگانه’ منتشر شد که سازمان بورس نسبت به آن واکنش نشان داد.
در این شایعه ادعا شده بود: «پنج‌شنبه این هفته هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تهران باید درباره ادامه فعالیت یکی از مقام های ارشد این سازمان تصمیم‌ بگیرد».
سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه ای ضمن تکذیب این خبر، اعلام کرد: مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار در تمامی رده‌ها علاوه بر تخصص، از متعهدترین افراد بوده و هیچکدام از آنها دارای تابعیت دوگانه نیستند.
سازمان بورس و اوراق بهادار یادآور شده است: مطابق با ماده ۶ قانون بازار اوراق بهادار در صورتی که بنا به تغییراتی در خصوص اعضای هیات مدیره – که اعضای ارشد سازمان محسوب می‌شوند- باشد، این تصمیم‌گیری در مرحله نخست در شورای عالی بورس و نه در هیات مدیره سازمان انجام می‌شود.
سازمان بورس و اوراق بهادار یک موسسه عمومی غیردولتی دارای شخصیت حقوقی و مالی مستقل است که از محل کارمزدهای دریافتی و سهمی از حق‎پذیرش شرکت‌ها در بورس‌ها و دیگر درآمدها اداره می‌شود.
محمد فطانت‌ فرد از آذر ماه ۱۳۹۳، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار را عهده دار است.
پیش از تأسیس سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۱۳۸۴، سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران (سابق) همزمان عهده‎دار نظارت و عملیات بازار اوراق بهادار ایران بود؛ اما با تصویب قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی (اول آذر ۱۳۸۴) عملیات اجرایی بورس‎ها به بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، بورس کالای ایران و بورس انرژی (همگی در قالب شرکت سهامی عام) و مسئولیت نظارت بر این بورس‎ها، نهادهای مالی و اوراق بهادار به شورای عالی بورس و اوراق بهادار و سازمان بورس و اوراق بهادار واگذار شد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=49

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار