بانکداری نیوز

کد خبر: ۵۱۱ | تاریخ انتشار : ۲۶-۰۷-۱۳۹۵ - ۷:۴۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی
نمایندگان‌مردم‌درخانه‌ملت‌اظهارداشتند:

موسسات اعتباری،زمینه را برای افزایش رقابت بین بانک ها در راستای ارائه خدمات مطلوب بانکداری فراهم می کند همچنین با مشخص شدن رتبه اعتباری یک بانک یا موسسه،میزان ریسک سرمایه گذاری در آن بانک و موسسه نیز برای مردم مشخص می شود.

به گزارش بانکداری خبر  به نقل از خانه ملت –  با توجه به افزایش تعداد بانک های کشور ضرورت دارد همراه با این کار شرایط برای نظارت های بیشتر بر عملکرد بانک های متعدد در کشور فراهم می شد. در این راستا بانک مرکزی قصد دارد موضوع رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری را پیگیری کند تا با انجام این مهم،سرمایه گذاران و مردم بتوانند براساس ارزیابی مشخص، اقدام به سرمایه گذاری در بانک مورد نظر خود کنند.

در سال های گذشته مسائل و مشکلات مختلفی درعملکرد برخی از بانک ها و موسسات اعتباری وجود داشته که این مسئله باعث شده عملکرد بانک هایی که به تناسب بهتر کار می کردند؛زیر سایه عملکرد نامناسب دیگر بانک ها برود. بنابراین نظام ارزشیابی و رتبه بندی باعث می شود که عملکرد مناسب یک بانک از عملکرد غیرصحیح بانک دیگر شفاف شود و مردم با توجه به عملکرد بانک ها، انتظار بازدهی سرمایه گذاری نیز داشته باشند.

در هر صورت رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری زمینه را برای ایجاد رقابت بین بانک ها برای ارائه خدمات مطلوب فراهم می کند و این امکان را به مردم و سرمایه گذاران می دهد که با توجه به عملکرد بانک ها، سرمایه و سپرده گذاری را انجام دهند.درخصوص اصلاح سیستم بانکی کشور و موضوع رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری، خبرگزاری خانه ملت با نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی گفت وگوهایی را انجام داده که به شرح ذیل است:

پورابراهیمی داورانی:رتبه بندی زمینه افزایش رقابت بین بانک ها و موسسات اعتباری برای ارائه خدمات بانکی بهتر را فراهم می کند

پور ابراهیمی
محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص موضوع رتبه بندی بانک ها گفت: ارزیابی اعتباری فعالان عرصه بانکی کشور، موضوع بسیار مهمی است که از سال ها قبل باید اجرایی می شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در سال های گذشته که سیستم بانکی کشور کاملا دولتی بود، رتبه بندی موضوع مهمی محسوب نمی شد،اما با توجه به استفاده از ظرفیت بانک های خصوصی، رتبه بندی بانک ها موضوع بسیار مهمی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با مشخص شدن رتبه اعتباری یک بانک یا موسسه، ریسک سرمایه گذاری درآن بانک و موسسه نیز مشخص می شود و مردم متناسب با آن ریسک می توانند،انتظار بازدهی سرمایه گذاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: با رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری دیگر زمینه ایجاد مشکلاتی مانند مسائلی که برای سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج (ع) پیش آمد، کنترل می شود.

رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری گام مهمی در شناخت وضعیت ریسک سرمایه گذاری دربانک ها

پورابراهیمی داورانی گفت: رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری، گام مهمی در راستای ارزیابی وضعیت نظام بانکی برای کمک به مردم است تا از وضعیت ریسک سرمایه گذاری در یک بانک یا موسسه مطلع شوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با رتبه بندی بانک ها، زمینه برای افزایش رقابت بین بانک ها و موسسات اعتباری مختلف برای ارائه خدمات بانکی فراهم می شود و انجام این مهم نقش قابل توجهی در ارتقای عملکرد نظام بانکی کشور دارد.

زارع: رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری نقش مهمی در اصلاح نظام بانکی کشور دارد

رحیم زارع
رحیم زارع درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن موضوع رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری گفت:در موضوعات اقتصادی توجه به اصل رقابت بسیار موثر است و برای ارتقای عملکرد بانک ها در ارائه خدمات بانکی باید به این موضوع توجه شود.

نماینده مردم آباده،بوانات و خرم بید درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری نقش مهمی در اصلاح نظام بانکی کشور دارد و باید پیگیری شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود:بخشی از مردم و فعالان اقتصادی از عملکرد بانک ها گلایه دارند،البته باید توجه داشت عملکرد بانک های مختلف نیز متفاوت است.

زارع افزود:ارائه خدمات بانکی دربرخی بانک ها نسبتا مناسب است،بنابراین رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری باعث می شود بانک هایی که عملکرد مناسب تری دارند،در جایگاه مناسب تری در نظام ارزیابی قرار بگیرند.

وی ادامه داد:ارائه خدمات مطلوب بانکداری،موضوعی است که باید به آن توجه ویژه شود و انجام این مهم، با اعمال نظارت موثر و تدابیر اقتصادی ممکن می شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری باید بطور دقیق پیگیری شود تا عملکرد بانک ها ارتقاء یابد.

نادری: ارتقای خدمات بانکداری با رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری

نادری شهاب
شهاب نادری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره رتبه بندی بانک ها و موسسات اعتباری گفت:رتبه بندی بانک ها موضوع بسیار مهمی است که باید براساس شاخص های اقتصادی به سرانجام برسد.

نماینده مردم پاوه و اورمانات در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:باید پذیرفت مشکلات مختلفی درعملکرد نظام بانکی کشور وجود دارد،بنابراین باید در این راستا تدابیری اتخاذ شودکه این مسائل رفع شود.

رتبه بندی بانک ها اقدام بسیار مهمی در ارتقای عملکرد نظام بانکی کشور است

این نماینده مردم در مجلس دهم،افزود:بانک ها باید خدمات مطلوب به تمامی مشتریان ارائه دهند که بطور قطع در این راستا اعمال نظارت های موثر بسیار مهم است.

نادری افزود:رتبه بندی و دسته بندی بانک ها اقدام بسیاری مهمی در راستای ارتقای عملکرد نظام بانکی کشور است و بانک مرکزی باید این مهم را اجرایی کند.

وی ادامه داد: رتبه بندی بانک ها باعث می شود که مردم، با توجه به مولفه های مشخص،بانک مورد نظر خود را برای سپرده گذاری انتخاب کنند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:در صورتی که نظام بانکی کشور اصلاح شود و طرح “بانکداری بدون ربا” بطور کامل اجرایی شود وضعیت اقتصادی کشور ارتقاء می یابد./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=511

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار