بانکداری نیوز

کد خبر: ۵۳۲ | تاریخ انتشار : ۰۴-۰۸-۱۳۹۵ - ۷:۴۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل بانک سرمایه:

مدیرعامل بانک سرمایه با بیان اینکه تخلف ۸ هزار میلیاردی منتسب به صندوق ذخیره فرهنگیان ارتباطی به بانک سرمایه ندارد، گفت: مجلس و کمیته تحقیق و تفحص هیچگونه آمار و مستنداتی از بانک سرمایه نگرفته و تاکنون از سوی نمایندگان به ما مراجعه نشده است.‌

به گزارش بانکداری خبر به نقل از فارس، محمدرضا خانی در نشستی خبری با بیان اینکه افراد دستگیر شده جزو مدیران فعلی بانک سرمایه نیستند، اظهارداشت: یکی از این افراد حدود پنج ماه پیش بازداشت شده اما این فرد عضو هیات مدیره و یا جزو مدیران بانک نبوده است.

وی افزود: این پرونده فعلا در مرحله‌ بازجویی قرار دارد و به همین دلیل نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد که دلایل بازداشت این افراد و ماجرای این پرونده چیست.

مدیرعامل بانک سرمایه درخصوص بحث صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بحث صندوق ذخیره فرهنگیان از بانک سرمایه کاملا جدا است و آقای اژه‌ای هم در سخنان خود دقیقا از صندوق ذخیره فرهنگیان سخن گفته و اسمی از بانک سرمایه نیاورده‌ است.

خانی تاکید کرد: ما در بحث صندوق ذخیره فرهنگیان اظهارنظری نمی‌کنیم و تنها در مورد بانک سرمایه، مسئولیت پاسخگویی داریم. رقم ۸ هزار میلیارد تومانی که به عنوان تخلف معرفی شده، مربوط به بانک نیست.

وی تصریح کرد: مجلس (کمیته تحقیق و تفحص) هیچگونه آمار و مستنداتی از بانک سرمایه نگرفته و تاکنون از سوی نمایندگان به ما مراجعه نشده است؛ بنابراین ارقام و تفاسیری که مطرح شده، نظر بانک نیست زیرا تاکنون هیچگونه اطلاعاتی در این طرح تحقیق و تفحص خواسته نشده است.

مدیرعامل بانک سرمایه با بیان اینکه از اجرای این طرح به شدت استقبال می‌کنیم، گفت: ما شفافیت را یک اصل در ادامه کار می‌دانیم و به همین دلیل به محض اینکه از ما اعداد و ارقام و گزارش خواسته شود، به صورت صحیح و مستند آن را در اختیار مجلس و نهادهای نظارتی قرار خواهیم داد.

خانی با بیان اینکه بانک سرمایه متعلق به معلمان و فرهنگیان است، گفت: در هر شرایط حقی از سهامداران، مشتریان و به ویژه معلمان ضایع نخواهد شد.

مدیرعامل بانک سرمایه در پاسخ به سوالی درباره پرونده تخلف ۳۲۰۰ میلیارد تومانی این بانک، گفت: چنین تخلفی رخ نداده و علت اصلی ورود نهادهای نظارتی بحث کارشناسی وثایق است که با حمایت و همکاری نهادهای نظارتی، اکنون بدهکاران در حال بازپرداخت بدهی‌های خود به بانک سرمایه هستند.

وی در خصوص پرونده پرداخت وام ۸۰ میلیارد تومانی با نرخ سود ۱٫۵ درصدی اظهارداشت: قراردادی میان صندوق ذخیره فرهنگیان با آموزش و پرورش منعقد شده بود که براساس آن بانک سرمایه باید قسمتی از منابع مالی اجرای طرح راه‌اندازی فروشگاه‌های رفاهی فرهنگیان را می‌پرداخت.

مدیرعامل بانک سرمایه اضافه کرد: به همین منظور، نرخ سود وام قرار شد ۱٫۵ درصد باشد، اما وقتی این هدف محقق نشد، تسهیلات به نرخ ۲۴ درصد افزایش یافت.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=532

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار