بانکداری نیوز

کد خبر: ۵۴۴ | تاریخ انتشار : ۰۸-۰۸-۱۳۹۵ - ۱۷:۳۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی
تقوي نژاد در بازديد از اداره کل امور مالياتي قزوين اظهار داشت :

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان قزوین تاکید کرد: سلامت اداری اصل نخست سازمان امور مالیاتی کشور و پیش شرط اعتمادآفرینی در جامعه است.

 

به گزارش  بانکداری خبر به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی نژاد، امروز شنبه هشتم آبان ماه، پس از حضور در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین، از اداره کل امور مالیاتی این استان بازدید کرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با تقدیر از تلاش مدیران و کارکنان این اداره کل در اجرای طرح ها و برنامه های سازمان گفت: همکاران خانواده نظام مالیاتی باید به دستگاه خود افتخار کنند و تلاش نمایند تا شأن و جایگاه این دستگاه به عنوان یک سازمان پاسخگو و سالم به مردم معرفی شود.

تقوی نژاد با بیان اینکه ما باید به کار در این سازمان افتخار کنیم، گفت: جایگاه نظام مالیاتی در حاکمیت کشور جایگاه ویژه ای است؛ به ویژه از آن جهت که نوع رفتار و عملکرد ما بر میزان اعتماد مردم به دولت و همچنین رضایت مندی ایشان تاثیرگذار است.

وی تاکید کرد: در سالی که به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده، اتکا به درآمدهای مالیاتی و قطع وابستگی به نفت باید در عمل انجام گیرد و به همت کارکنان خدوم، سالم و پاکدست نظام مالیاتی، گام بزرگی در جهت شکوفایی اقتصاد کشور برداریم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ارتقای فرهنگ مالیاتی در جامعه را نیز بسیار مهم و حیاتی برشمرد و خاطرنشان کرد: مالیات هم حق الناس است و هم حق ا… و ما باید تلاش کنیم تا به شیوه های کارآمد موثر، ضرورت پرداخت مالیات را برای مردم تبیین کنیم.

وی عنوان داشت: درآمدهای مالیاتی صرف هزینه هایی همچون ایجاد امنیت، بهداشت و درمان، آموزش و عمران و آبادانی شهرها می شود که البته باید اقدامات موثری برای آگاهی مردم از موارد مصرف و هزینه کرد مالیات انجام گیرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: تنها در سال گذشته، رقمی معادل ۱۴ هزار میلیارد تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری ها از محل عوارض ارزش افزوده واریز شده و همچنین یک درصد از سهم مالیات بر ارزش افزوده نیز مطابق قانون به بخش سلامت اختصاص یافته است.

تقوی نژاد در ادامه خواستار تشخیص صحیح و عادلانه مالیات از سوی همکاران مالیاتی شود و گفت: ما باید در عین حالی که از فرار مالیاتی جلوگیری می کنیم، به هر قیمتی مالیات را وصول نکنیم و دغدغه های مردم را نیز در نظر بگیریم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: کارکنان نظام مالیاتی هم باید در خدمت دولت و هم در خدمت مردم باشند و کار مردم را راه‏اندازی و راهگشایی نمایند و احترام به مودیان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در ادامه، اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم را حاوی رویکردها و نکات مهمی دانست که از آن جمله می توان به رویکرد اعتماد به مردم، حرکت به سمت عدالت مالیاتی و شفافیت هر چه بیشتر اطلاعات اقتصادی برشمرد و گفت: ما هر جا که به مردم اعتماد کرده ایم نتیجه آن را دیده ایم و امسال هم بابت تفاهمی که با اصناف داشتیم، هم از جهت تعداد اظهارنامه و هم از جهت حجم مالیات وصولی، عملکرد خوبی داشتیم.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه برای وصول عادلانه مالیات باید اطلاعات دقیق و صحیحی وجود داشته باشد، گفت: اجرای طرح جامع مالیاتی به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم به سمت تشخیص عادلانه مالیات حرکت کنیم و براساس اسناد و مدارک مودی مالیات وصول نماییم. وی با بیان اینکه مهمترین سیاست دولت در مقطع فعلی، کمک به رشد و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در جامعه است، تصریح کرد: ما باید از اختیارات قانونی خود برای تحقق این سیاست بهترین استفاده را بکنیم که از جمله این اختیارات، تقسیط مالیات و بخشودگی جرایم قابل بخشش است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در خاتمه تامین معیشت همکاران را از اولویت های مهم سازمان برشمرد و گفت: در کنار توجه به معیشت و حقوق همکاران، آموزش را نیز باید با جدیت به پیش ببریم.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=544

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار