بانکداری نیوز

کد خبر: ۵۵۹ | تاریخ انتشار : ۱۰-۰۸-۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی
رییس کل بیمه مرکزی:

رییس کل بیمه مرکزی از رشد ۲۰ درصدی صنعت بیمه در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: آیین نامه حاکمیت شرکتی در شرکت های بیمه به زودی در دستور کار شورای عالی بیمه قرار می گیرد.

به گزارش بانکداری خبر به نقل از  بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی در نشستی با مدیران عامل شرکت های بیمه با اشاره به عملکرد شش ماهه صنعت بیمه در سال جاری، از همراهی و احساس مسوولیت مدیران شرکت ها در کنترل و اصلاح روند فروش بیمه شخص ثالث و وضعیت ذخایر فنی لازم برای خسارت های معوق قدردانی کرد.

وی با اشاره به رشد سریع خسارت های بیمه های تکمیلی درمان و فاصله گرفتن هزینه های پوشش های درمانی از حق بیمه های آن، خواستار توجه جدی شرکت های بیمه به این بخش مهم از پرتفوی صنعت بیمه و کنترل آن شد.

رییس کل بیمه مرکزی نرخ شکنی برای جذب پرتفوی درمان را پاشنه آشیل جدی صنعت بیمه دانست و از مدیران عامل شرکت های بیمه خواست در این خصوص با تدبیر بیشتری عمل کنند.

همتی با تاکید بر کنترل مداوم توانگری مالی شرکت های بیمه و پیگیری افزایش توان مالی صنعت بیمه برای افزایش ظرفیت قبول و نگهداری ریسک اعلام کرد: بزودی آیین نامه حاکمیت شرکتی در شرکت های بیمه در دستور کار شورای عالی بیمه قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه فروش بیمه نامه با نرخ غیرفنی و کمتر از قیمت تمام شده و فنی هنر نیست؛ تاکید کرد: شرکت های بیمه نباید برای ورشکستگی با یکدیگر رقابت کنند.

همتی گفت: به خاطر حمایت از حقوق بیمه گذاران در جایی که احساس کنیم توان مالی یک شرکت بیمه برای ایفای تعهدات در حال تحلیل است، به طور حتم ورود می کنیم و محدودیت هایی بر آنها اعمال خواهیم کرد.

وی افزود: البته بیمه مرکزی در جهت منافع بیمه گذاران از رقابت سالم و سازنده شرکت های بیمه استقبال می کند.

رییس کل بیمه مرکزی از شرکت های بیمه خواست با پرداخت به موقع و سریع خسارت به مردم به توسعه بیمه در کشور کمک کنند.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=559

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار