بانکداری نیوز

کد خبر: ۵۶۱ | تاریخ انتشار : ۱۳-۰۸-۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی
دلخوش اباتری مطرح کرد:

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تاسیس بانک طلا در صورت رعایت قوانین بانکداری اسلامی اقدام مناسبی است و این امکان را برای خانواده ها فراهم می کنند تا از ظرفیت دارایی های خود در اقتصاد استفاده کنند.

به گزارش بانکداری خبر – سیدکاظم دلخوش اباتری درگفت وگو باخانه ملت درباره تاسیس بانک طلا درکشور گفت: بطور معمول درخواست متقاضیان تاسیس بانک در شورای پول و اعتبار باید بررسی شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمامی موسسات پولی و مالی اعم از بانک و صندوق براساس قانون بازار غیرمتشکل پولی باید مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی اخذ کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:باید بررسی های کارشناسی و لازم در این رابطه انجام شود و درصورتی که منع قانونی وجود نداشته باشد،اجازه تاسیس بانکی مانند بانک طلا را بدهند.

دلخوش اباتری ادامه داد: باید توجه داشت اگر تعداد بانک ها در کشور محدود باشد، کشور با آسیب روبرو می شود،بنابراین در راستای دریافت خدمات متنوع و مطلوب می توان از خدمات دیگر بانک ها استفاده کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: تاسیس “بانک طلا” در صورت رعایت قوانین بانکداری اسلامی اقدام مناسبی است و این امکان را برای خانوارها فراهم می کنند تا از ظرفیت دارایی های خود در اقتصاد استفاده کنند./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=561

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار