بانکداری نیوز

کد خبر: ۵۷ | تاریخ انتشار : ۰۶-۰۳-۱۳۹۵ - ۱۸:۱۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

دومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ دستور کار این جلسه بازبینی و به روز رسانی سند راهبرد ملی توسعه صادرات غیر نفتی ایران و ارایه جمع بندی کارشناسی بود و قرار شد تا ۲ هفته پیشنهاد های مختلف در زمینه نحوه تخصیص جوایز صادراتی به دبیرخانه شورای گفت‌وگو ارایه شود.

محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران در این نشست گفت : سند راهبردی توسعه صادرات صنایع نفتی را سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۰ ابلاغ کرده است و با توجه به شرایط فعلی کشور و لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در دوران پساتحریم بازبینی دوباره این سند ضروری به نظر می رسد.

وی پیشنهاد کرد این سند با حضور اعضای سازمان توسعه تجارت بازبینی و به شورای عالی اقتصاد ارایه شود.

همچنین قرار شد وزارت اقتصاد ،اتاق بازرگانی،اتاق اصناف و تعاون برای بازبینی مقررات اقدام و پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

تقویت صندوق ضمانت صادرات ایران و توسعه فعالیت‌های بیمه‌ای برای ضمانت صادرات هم در دستور کار جلسه چهارشنبه شب شورای گفت‌وگو بود.

همچنین برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی و بازاریابی آنها به عنوان درخواست بخش خصوصی به دبیر خانه شورا پیشنهاد و اعلام شد که برنامه ریزی برای برپایی نمایشگاهها بر عهده اتاق ها باشد و سازمان توسعه تجارت نیز همکاری کند.

ادغام صندوق ضمانت صادرات در بانک توسعه صادرات ایران به عنوان یک راه اصولی به منظور حل و فصل تامین مالی این صندوق هم مطرح شد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=57

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار