بانکداری نیوز

کد خبر: ۶۰۰ | تاریخ انتشار : ۱۹-۰۸-۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱ | نسخه چاپی نسخه چاپی
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: انتخابات آمریکا تاثیر طولانی بر بازار سهام ایران ندارد و سهامداران در بلند مدت به باور بی تاثیری انتخابات آمریکا بر بازار ایران می رسند.

به گزارش بانکداری خبر به نقل از سنا – دکتر شاپور محمدی که به سوالات خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) پاسخ می داد، ریسک های سیاسی بین المللی را در وضعیت فعلی بر بازار سرمایه ایران بی تاثیر دانست و گفت: سرمایه گذاران در بازار سهام باید بر اساس تحلیل سهام و با نگاه بلندمدت سرمایه گذاری کنند.

دکتر محمدی درباره تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه ایران نیز اظهار داشت: این موضوع تاثیر بلندمدتی بر بازار سرمایه ایران ندارد.

وی با اشاره به اینکه حساسیت سرمایه گذاران بر این انتخابات بی مورد است، افزود: به مرور زمان سرمایه گذاران نیز متوجه می شوند این انتخابات تاثیر طولانی بر بازار سرمایه ندارد و آنچه در بازار ما مهم است تحلیل و سرمایه گذاری بلند مدت است.

سخنگوی سازمان بورس با اشاره به اینکه سرمایه گذاران از عقل اقتصادی و تحلیل مناسب برخوردارند،ادامه داد: سرمایه گذاران پتانسیل‌ها را شناسایی و مبتنی بر تحلیل حرکت می کنند اینکه بازار مبتنی بر تحلیل باشد باید روند آن را پذیرفت و از این رو منبع ورود پول در این روند از اهمیت برخوردار نیست.

دکتر محمدی معتقد است وقتی سرمایه گذار احساس کند فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، حتما بر اساس عقل اقتصادی وارد بازار می‌شود. وظیفه سازمان بورس شفاف سازی و حمایت از حقوق سهامداران است و سازمان بورس به این تشخیص احترام می گذارد.

رییس سازمان بورس با اشاره به توقف برخی نمادهای معاملاتی و ذکر این نکته که نمی توانیم در باره ابهام های موجود بی تفاوت باشیم، گفت: اگر معاملات به قدری مبهم باشد که آسیب معامله بیشتر از توقف آن ارزیابی شود، توقف نماد به مصلحت خواهد بود و ابتدا باید ابهاماتی که در بازار درباره برخی سهام وجود دارد، برطرف شود و پس از آن نمادهای معاملاتی باز خواهند شد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=600

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار