بانکداری نیوز

کد خبر: ۶۴۳ | تاریخ انتشار : ۲۵-۰۸-۱۳۹۵ - ۹:۱۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

جداسازی سامانه بورس و فرابورس یکی از کارهای فنی بود که اجرایی شد که با اجرای آن از این به بعد اگر اختلالی در یک نماد بورسی یا فرابورسی رخ دهد دیگر سایر بخش های بازار از دست نمی رود.

 

با توجه به آنکه بنیه اقتصادی کشور تقویت شده و سیر خروج از رکود را طی می کند، آثار این اتفاق در بازار سرمایه نیز کم کم نمایان می شود.

به گزارش بانکداری خبر – علی صحرایی معاون شرکت بورس تهران در گفت و گو با  (سنا) درخصوص وضعیت این بازار با تاکید بر بهبود شرایط اقتصادی گفت: رونق اقتصادی و خروج کشور از رکود باعث افزایش سودآوری شرکت ها و بنگاه های بازار سرمایه می شود و به تبع آن بازار سهام نیز با رشد و رونق همراه خواهد شد.

وی با اشاره به گزارش های عملکرد ۶ ماهه شرکت ها اظهار داشت: عملکرد نسبتا خوب اکثر شرکت ها در گزارش های ۶ ماهه نشان می دهد آنچه بازار انتظار داشت در حال عملیاتی شدن است .

این مقام مسوول معتقد است اولین مکانی که بهبود وضعتی اقتصادی در آن با عدد و رقم نمایان می شود صورت های مالی دوره ای شرکت ها است که در بازار سرمایه تاثیر گذار است.

صحرایی بخشی از رشد بازار را متاثر از رشد قیمت جهانی فلزات دانست و ادامه داد: با توجه به رشد قیمت جهانی فلزات و همچنین تغییرات قابل توجه در قیمت نفت بازار سهام نیز از این نوسان ها متاثر شد.

به گفته وی عمده شرکت های حاضر در بازار سرمایه در صنایع وابسته به قیمت نفت و فلزات اساسی هستند و از تعییرات مثبت نرخ در بازارهای جهانی تاثیر می گیرند و با رشد قیمت سهام مواجه می شوند.

معاون شرکت بورس تهران پیش بینی کرد در صورتی که این روند در بازارهای جهانی ادامه داشته باشد ،چشم انداز مثبتی در انتظار بازار سهام خواهد بود.

وی در ادامه گفت و گو با سنا درباره جداسازی سامانه معاملاتی بورس و فرابورس نیز اینگونه گفت: جداسازی سامانه بورس و فرابورس یکی از کارهای فنی بود که اجرایی شد که با اجرای آن از این به بعد اگر اختلالی در یک نماد بورسی یا فرابورسی رخ دهد دیگر سایر بخش های بازار از دست نمی رود.

صحرایی معتقد است جداسازی سامانه معاملاتی دو بازار بهترین راه حلی بود که در شرایط فعلی شرکت فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات سامانه معاملاتی انجام داد.

این مقام مسوول درباره بازگشایی نمادهای بانکی هم تصریح کرد: بانک مرکزی به عنوان یک مقام ناظر پولی باید سیاست های خود را در حوزه بانکداری اعمال کند. بانک ها باید اطلاعات مورد نیاز این مقام ناظر را آماده و ارائه کنند که در حال حاضر برخی بانک های بزرگ این اطلاعات را اعلام کرده اند و با تکمیل اطلاعات مورد نیاز بانک مرکزی، این نمادها بازگشایی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال سنا که ممکن است در زمان بازگشایی نمادهای بانکی، بازار با ریزش قیمت ها به خصوص در این گروه مواجه شود،گفت: در زمان بازگشایی نمادهای بانکی به طور قطع تمهیدی اندیشیده می شود که آسیبی به بازار وارد نشود.

صحرایی به کارهای مثبت دولت و برنامه ریزی برای پرداخت بدهی های دولت به بانک ها اشاره کرد و گفت: در این حوزه اقدامات خوبی در حال اجراست که پس از آن به احتمال زیاد نمادهای بانکی به بازار بازمی گردند.

وی البته درباره زمان بازگشایی این نمادها گفت: هیچ تاریخ دقیقی را در این خصوص نمی توان اعلام کرد

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=643

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار