بانکداری نیوز

کد خبر: ۷۱۷ | تاریخ انتشار : ۰۳-۱۱-۱۳۹۵ - ۹:۲۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رییس کل بانک مرکزی عصر امروز در بازدید از محل ساختمان پلاسکو از پرداخت تسهیلات تا سقف ٣٠٠ میلیون تومان برای هر واحد صنفی حادثه دیده، خبر داد.

به گزارش بانکداری خبر یه نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ولی اله سیف ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان، از تشکیل دبیرخانه ای برای جمع آوری اطلاعات اصناف حادثه دیده خبر داد و گفت: نظام بانکی کشور همواره پشتیبان مردم بوده است. در این راستا و در جلسه امروز کانون بانک های خصوصی و شورای هماهنگی بانک های دولتی مقرر شد طی روزهای آینده دبیرخانه مرتبط با حادثه تشکیل شود تا واحدهای حادثه دیده بتوانند با مراجعه به این دبیرخانه با تکمیل پرونده هرچه سریع تر به بانک های مربوطه معرفی و از این تسهیلات بهره مند شوند. مکانیزم اعطای این طرح در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

رییس شورای پول واعتبار درخصوص جزییات و شرایط اعطای تسهیلات به این اصناف حادثه دیده گفت: این تسهیلات برای هر واحد صنفی تا سقف ٣٠٠ میلیون تومان و با یک سال تنفس اعطا می شود و بازپرداخت آن سی و شش ماهه و با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود. امیدواریم با تهمیدات فراهم شده، این تسهیلات خارج از بوروکراسی اداری و با سرعت بیشتری برای رونق کسب و کار اعطا شود. همچنین لازم به ذکر است تمامی واحدهای صنفی فعال در این ساختمان تجاری می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

رییس کل بانک مرکزی همچنین با حضور در بیمارستان بانک ملی، از فعالیت های پرسنل این بیمارستان که پذیرای تیم های امدادی و مصدومین این حادثه هستند تقدیر کرد.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=717

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار