بانکداری نیوز

کد خبر: ۷۶۲ | تاریخ انتشار : ۲۷-۰۱-۱۳۹۶ - ۸:۲۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور؛

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به تجربه استارتاپها در بازارهای سرمایه ای دنیا، گفت: با توجه به آمار فروش استارتاپ ها می‌توان گفت این شرکتها، سیستم‌های سنتی ما را به چالش کشیده‌اند.

به گزارش بانکداری خبر به نقل از مهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم آغاز به کار فین استارز گفت: حضور استارتاپ‌ها در اقتصاد ایران بسیار مثبت است و در حوزه تکنولوژیک، از روند رو به رشدی برخوردار بوده و سایر شرکت‌ها نیز در حال حرکت به سمت ایده­ های دانش­ بنیان هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، نقش استارتاپ‌ها در فضای اقتصادی در توسعه کسب‌وکارها را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: حوزه فین‌تک‌ها و استارتاپ­های مالی در اقتصاد مفاهیم جدیدی هستند که محیط و فضای متفاوتی را ایجاد کرده‌اند که با ایده‌های نوآورانه و دانش ­بنیان خود می‌توانند به توسعه کسب‌وکارها در صنایع مختلف از جمله صنعت مالی کشور کمک شایانی کنند.

وی تصریح کرد: به کارگیری ایده‌های استارتاپی در ایران به سرعت در حال رواج است و پیشرفت روز افزون آن‌ها می­تواند در روند رو به رشد بازار سرمایه و حل چالش‌های آن نیز موثر واقع شود.

به گفته ستاری، نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان به تامین مالی به منظور پیاده‌سازی طرح­ها و ایده‌های نوآورانه، علت اصلی تقاضا برای ورود این شرکت‌ها به تابلوهای بورسی است تا از این طریق تامین مالی این شرکت‌ها با سرعت هر چه بیشتر انجام شود.

وی گفت: با توجه به این آمار فروش می‌توان گفت این استارتاپ‌ها سیستم‌های سنتی ما را به چالش کشیده‌اند و اگر به تجربه بازار سرمایه‌های دنیا توجه کنیم متوجه پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان و تاثیر آن در روند رو به رشد بازار سرمایه می‌شویم.

ستاری با اشاره به رشد روزافزون استارتاپ‌ها تاکید کرد: رشد این شرکت‌ها بیش از روند معمول است و اگر ما نتوانیم خود را با سرعت رشد آن‌ها هماهنگ کنیم از این طوفان جا می‌مانیم.

گفتنی است، در رویداد فین‌استارز که هم‌زمان با دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در حال برگزاری است، ۵۰ شرکت استارتاپ به معرفی و عرضه محصول خود می‌پردازند و در کنار آنها ۴ شتاب دهنده و ۹ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه نیز حضور دارند.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=762

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار