بانکداری نیوز

کد خبر: ۷۹ | تاریخ انتشار : ۰۷-۰۳-۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

وزارت راه و شهرسازی پیرو انتشار خبری با عنوان «دوره بازپرداخت اقساط مسکن مهر به جای افزایش، کاهش یافت» توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش  فارس، متن ارسالی وزارت راه و شهرسازی به خبرگزاری فارس عینا بدین شرح تست:

بدین‌وسیله پیرو انتشار مطلبی با عنوان «مهر ابطال بر مصوبه دولت قبل/ دوره بازپرداخت اقساط مسکن مهر به جای افزایش، کاهش یافت + سند» در تاریخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ در خروجی خبرگزاری فارس، توضیحات زیر برای تنویر افکارعمومی و شفاف‌سازی ارسال می‌شود.

براساس بند ۲ مصوبه مورخ ۱۹ اسفندماه ۹۱ دولت قبل مجموع دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزایش یافت، لیکن پس از اجرا توسط بانک مسکن، بانک مرکزی با افزایش این مدت مخالفت کرد که با پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی (در این دولت)، بانک مرکزی حسب تصمیمات متخذه در یک هزار و یکصد و هفتاد و دومین جلسه مورخ ۸ بهمن‌ماه ۹۲ شورای پول و اعتبار با تقسیط ۲۰ ساله طرح‌های مسکن مهر (مجموع دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی از ۱۵ به ۲۰ سال) موافقت و طی نامه شماره ۹۲/۳۴۰۳۰۰ مورخ ۲۰ بهمن ماه ۹۲ به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

متقاضیان محترم مسکن مهر بایستی اطلاع داشته باشند که چنانچه ساخت واحدهای مسکونی (دوران مشارکت مدنی) ۵ یا ۶ سال طول بکشد، دوران فروش اقساطی به تبع دوران مشارکت مدنی ۱۵ یا ۱۴ سال خواهد بود و این به معنی ابطال مصوبه دولت قبل نیست.

متقاضیان مسکن مهر اختیار دارند در هنگام فروش اقساطی نسبت به تقسیط به صورت ساده یا پلکانی یک ساله، ۳ ساله و ۵ ساله با توجه به بضاعت مالی خود اقدام به اخذ دفترچه قسط کنند و کارکنان بانک مسکن آمادگی دارند توضیحات کافی و وافی را دراختیار خریداران محترم قرار دهند.

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=79

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار