بانکداری نیوز

کد خبر: ۸۳۳ | تاریخ انتشار : ۱۱-۰۴-۱۳۹۶ - ۷:۳۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون حقوقی سازمان بورس در گفتگو با رادیو پیام:

مدیرعامل شرکت کنتورسازی که تحت تعقیب سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفته، به دلیل عجز از تودیع وثیقه با قرار ۵ هزار میلیارد ریالی روانه زندان شده است .

به گزارش  بانکداری خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، جعفر جمالی ساعتی پیش در گفتگو با خبر رادیو پیام گفت: مدیرعامل شرکت کنتورسازی که تحت تعقیب سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفته، به دلیل عجز از تودیع وثیقه با قرار ۵ هزار میلیارد ریالی روانه زندان شده است .
وی در پاسخ به این سوال که آیا سهامداران دیگری هم در این بین معترض بودند یا خیر، گفت: از نظر موضوع خیر. این تجمع تنها مربوط به سهامداران شرکت کنتورسازی بود و موضوع دیگری مطرح نبود.
جمالی همچنین در پاسخ به سوال دیگری که هم اکنون تکلیف سهامداران شرکت کنتورسازی چیست و چه تدابیری برای جلوگیری از زیان بیشتر آنها اندیشیده شده، گفت: سازمان حسب وظیفه، هم اقدامات انضباطی و هم تعقیبات کیفری را در دستور کار قرار داده است .
معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: از نظر انضباطی بلافاصله مدیران این شرکت سلب صلاحیت شدند و حداکثر جریمه های قانونی درمورد آنها اعمال شده است .
جمالی افزود: از نظر کیفری هم سه شکایت از طرف سازمان به دو مقام در مجتمع امور اقتصادی قوه قضائیه طرح شده است: یکی به عنوان خودداری مدیران شرکت از ارائه اطلاعات . (بند ۲ ماده ۴۹ ) ؛ دیگری ارائه اطلاعات خلاف واقع به سازمان( ماده ۴۷) و همین طور تخلف از استانداردهای حسابرسی ( بند ۳ ماده ۴۹) که سازمان به عنوان وظیفه حاکمیتی و در مقام ناظر بازار سرمایه از این شرکت شکایت کرده است .
معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: از سوی اداره حمایت حقوقی از سهامداران و به نمایندگی از سهامداران خرد، شکایت این گروه از سهامداران را که مدعی بودند کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع هم در اینجا اتفاق افتاده به مجتمع امور قضایی تسلیم کردیم که متعاقب آن مدیرعامل این شرکت روانه زندان شد .

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=833

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار