بانکداری نیوز

کد خبر: ۸۴۸ | تاریخ انتشار : ۲۸-۰۴-۱۳۹۶ - ۷:۴۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر قضاوت مردم و شرکت‌ها این است که بها دادن به بخش خصوصی درست بوده، قطعاً وزیر بعدی نمی‌تواند خلاف نظر مردم عمل کند و برای وزیر بعدی، هر کسی که هستند ۳ توصیه دارم.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمود واعظی در حاشیه افتتاح پروژه‌های بخش خصوصی در راستای راه‌اندازی فاز ۳ شبکه ملی اطلاعات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این دولت در وزارت ارتباطات تکنولوژی را آزاد کردیم و به بخش خصوصی بها دادیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اگر قضاوت مردم و شرکت‌ها این است که بها دادن به بخش خصوصی درست بوده، قطعاً وزیر بعدی نمی‌تواند خلاف نظر مردم عمل کند و توصیه‌ام به وزیر بعدی، هر کسی که هست این است که حتما باید به گونه‌ای عمل کند که مردم استفاده بیشتری را ببرند، برای سالم‌سازی فضای مجازی از طریق فرهنگ‌سازی بین مردم تلاش کند و به بخش خصوصی و تولید محتوای داخلی توجه داشته باشد.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته ۲۲ هزار گروه یک تا ۱۰ نفره اپلیکیشن نویسی فعال شده و با این نهضت، ایجاد ۱۳۰ هزار شغل در سال ۹۶ قطعاً بیش از هدف‌گذاری محقق خواهد شد.

وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه به شبکه‌های مجازی خارجی اجازه کار بنگاه‌داری در ایران را نمی‌دهیم، گفت: برای مقابله با این امر، خدمات ارزش‌افزوده و پرداخت در این شبکه‌ها ممنوع است.

وی ادامه داد: برای راه‌اندازی دولت الکترونیک ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه باید به شبکه متصل شود که پیش‌بینی کردیم که اگر ۱۰ تا ۱۵ دستگاه ابتدا متصل شوند، ۷۵ درصد نیازمندی‌های مردم برطرف می‌شود و این شبکه در مردادماه افتتاح خواهد شد.

رسانه ها  اسامی جهانگرد ، فرجی دانا و رسول سرائیان ( مدیرعامل مخابرات ایران ) را به عنوان گزینه های احتمالی برای تصدی پست وزارت ارتبطات در دولت دوازدهم مطرح کرده اند .

 

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=848

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار