بانکداری نیوز

کد خبر: ۸۷۱ | تاریخ انتشار : ۱۵-۰۵-۱۳۹۶ - ۸:۵۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی
سعیدی مبارکه:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه فناوری ها و تجاری سازی علم و دستاوردهای تحقیقاتی تاکید کرد و گفت:بانک ها با حمایت از شرکت های دانش بنیان زمینه تولید ثروت و اشتغالزایی را فراهم کنند.

به گزارش بانکداری خبر – زهرا سعیدی مبارکه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کلید گشایش در مسائل اقتصادی اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی است،گفت:برای رفع مشکل بیکاری باید شرایط به نحوی آماده شود تا از ظرفیت نیروی انسانی تحصیل کرده و منابع زیر زمینی استفاده کرد و با جلوگیری از خام فروشی محصولات با ارزش افزوده ایجاد کرد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به اقتصاد دانش بنیان از الزامات نیل به اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی است و می تواند در رشد اشتغالزایی تاثیر جدی داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های اساسی کشور توسعه اقتصادی است، افزود:باید با فراهم کردن شرایط، از علم و دانش، ثروت تولید کرد و با مدیریت صحیح از ثروت تولید شده در راستای توسعه متوازن کشور در بخش های مختلف استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اقتصاد دانش بنیان متاثر از تولید، توزیع و کاربرد دانش است و به نوآوری و فناوری توجه می شود و دارایی و ثروت در اقتصاد دانش بنیان به نوعی اندوخته های فکری محسوب می شود.

سعیدی مبارکه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: فراهم کردن شرایط برای نوآوری از زیربناها وضرورت های اقتصاد دانش بنیان است، بنابراین باید توسعه فناوری ها و تجاری سازی علم و دستاوردهای تحقیقاتی مدنظر باشد.

وی با تاکید بر لزوم حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان افزود،گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان خصوصی و تعاونی می تواند زمینه تجاری سازی در حوزه فناوری های نو با ارزش افزوده بالا را فراهم کند، بنابراین باید در این راستا بانک ها نیز شرکت های مذکور را حمایت تا زمینه تولید ثروت و اشتغالزایی فراهم شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: حمایت از تجاری سازی فناوری ها در تمامی مناطق کشور و توجه به اقتصاد دانش بنیان باعث کاهش اتکا به اقتصاد وابسته به نفت یا به عبارتی اقتصاد تک محصولی می شود./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=871

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار