بانکداری نیوز

کد خبر: ۹۳۳ | تاریخ انتشار : ۰۱-۰۷-۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی
کریمی مطرح کرد:

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، هرچه روند رفع مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری طولانی تر شود، مسائل و مشکلاتی همانند سوءاستفاده از سپرده ها رخ می دهد.

به گزارش بانکداری خبر – علی اکبر کریمی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به انتشار اخباری درباره دلالی سپرده های موسسات مالی و اعتباری، گفت:اخباری درباره دلالی و خرید و فروش سپرده های مردم در موسسات مالی و اعتباری شنیده شده است، اما گزارش مستند و دقیقی که بتوان براساس آن قضاوت کرد به مجلس نرسیده است، اما در هر صورت بانک مرکزی باید بر روند اجرای تصمیماتی که برای رفع مشکلات در موسسات مالی و اعتباری اخذ کرده سرعت بخشد.

نایب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هرچه روند رفع مشکلات سپرده گذاران طولانی تر شود، مسائل و مشکلاتی همانند سوءاستفاده از سپرده ها رخ می دهد، افزود:طولانی شدن زمان تعیین تکلیف سپرده ها سبب می شود که مردم در زندگی خود با مشکلات و فشارهایی روبه رو شوند و از آنجا که به سپرده های خود نیاز دارند، این فشار سبب زمینه سازی برای سوءاستفاده دلالان و برخی افراد سودجو می شود.

منابع موجود در برخی از موسسات کفاف تمام تعهدات و بدهی های آنها را نمی دهد

کریمی ادامه داد: برای جلوگیری از این اعمال سودجویانه بانک مرکزی باید هرچه سریعتر این فرآیند را عملی کند و افرادی که در موسسات مالی و اعتباری سپرده گذاری کرده اند، سپرده گذار رسمی بانک های جدید شوند اما برخی بانک ها می توانند فرآیندهای داخلی تعریف کنند که به تدریج تمام و بخشی از وجوه به بانک های جدید منتقل شود.

وی با بیان اینکه منابع موجود در برخی از موسسات و اموال و دارایی های آنها کفاف تمام تعهدات و بدهی های آنها را نمی دهد، یادآور شد: در این صورت مراجع قانونی باید در این خصوص تصمیم گیری و تعیین و تکلیف کنند، اما آنهایی که اموال و دارایی هایشان تکافوی تعهدات آنها را می دهد، باید هرچه سریعتر پاسخگوی مردم باشند و مردم را از این سرگردانی رها کنند.

وضعیت هر موسسه ای با موسسه دیگر می تواند متفاوت باشد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کمیسیون اقتصادی موضوع دلالی و سوء استفاده از سپرده های مردم را از مسئولان بانک مرکزی پیگیری می کند و در جریان آخرین نتایج اقدامات آنها قرار می گیرد، افزود:بانک مرکزی فرآیند را مشخص کرده و اینکه سپرده مردم در هر سپرده ای چه وضعیتی داشته باشد بستگی به شرایط آن موسسه خاص دارد، چراکه وضعیت هر موسسه ای با موسسه دیگر می تواند متفاوت باشد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:مجلس و کمیسیون اقتصادی به صورت جدی پیگیر تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری هستند، تا مردم از این بلاتکلیفی که در آن قرار دارند نجات یابند./

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=933

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار