بانکداری نیوز

کد خبر: ۹۴ | تاریخ انتشار : ۰۷-۰۳-۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی

ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با « علی فواد تاشکسنلی اوغلو » مدیرعامل «هالک بانک» ترکیه زمینه های متنوع همکاری های بین بانکی ایران و ترکیه را مورد بررسی قرارداد. به گزارش  ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه ،دراین ملاقات سفیر ایران با توجه به […]

ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با « علی فواد تاشکسنلی اوغلو » مدیرعامل «هالک بانک» ترکیه زمینه های متنوع همکاری های بین بانکی ایران و ترکیه را مورد بررسی قرارداد.

به گزارش  ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه ،دراین ملاقات سفیر ایران با توجه به تاکید رئیسان جمهوری دو کشور برای رساندن حجم مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه به سطح چشم انداز مطلوب ۳۰ میلیارد دلاری گفت: بسیار حائز اهمیت است که برای تحقق این اراده عالی زیر ساخت های مناسب جهت توسعه روابط بانکی تقویت و زمینه برای انجام مجموعه مبادلات اقتصادی تسهیل و تضمین شود .
طاهریان با اشاره به همکاری های تجاری اقتصادی ایران و ترکیه در سال های گذشته افزود: معتقدیم که در دوران پسا برجام نیز جمهوری ترکیه به عنوان همسایه و شریک خوب ایران جایگاه ویژه ای در پروژه های اقتصادی و تجاری با ایران دارد. براین مبنا باید روابط میان بانکی دو کشورمنجمله از طریق هالک بانک بیش از پیش تحکیم شود.

**اظهار امیدواری برای توسعه روابط مالی
در این دیدار که در محل ساختمان مرکزی هالک بانک جمهوری ترکیه در آنکارا انجام شد علی فواد تاشکسنلی اوغلو مدیرعامل این بانک ابراز امیدواری کرد روابط مالی میان دو کشور باتوجه به برداشته شدن همه موانع و تحریم ها ، بیش از پیش توسعه پیدا کند .
وی افزود:مصمم هستیم در جهت تحقق منویات مقام های عالی دو کشور و به منظور ارتقای حجم مبادلات تجاری و اقتصادی تسهیلات و همکاریمان را با بانک های ایران تقویت کنیم .
مدیر عامل هالک بانک تصریح کرد:از این که ایران در دوره پسا تحریم جایگاه مناسبی برای ارتقاء سطح مبادلات مالی با بانک های ترکیه و به ویژه هالک بانک در نظر گرفته است،بسیار خوشنود هستیم .

........ لینک کوتاه : bankdarinews.com/?p=94

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آخرین اخبار